Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. 1. Dziękujemy bardzo wszystkim za udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie dwóch ołtarzy, a Panu Tadeuszowi za nagłośnienie miejsca celebry Mszy św. oraz Panu Organiście Andrzejowi i naszemu chórowi parafialnemu za ubogacenie liturgii tego dnia pięknym śpiewem chórowym. Dziękujemy Asyście Procesyjnej i dziewczętom z opiekunkami sypiącym kwiaty w czasie procesji. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza, a także policji za zabezpieczenie naszej procesji.
  2. 2. Zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała na Mszę św. o godz. 18.00 z Nieszporami i procesją eucharystyczną. Na zakończenie Oktawy po procesji w czwartek będzie poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
  3. 3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  4. 4. W sobotę 13 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. Fatimską. Po Mszy św. będzie Różaniec i procesja fatimska, na którą prosimy przynieść lampiony.
  5. 5. Przed uroczystością Bożego Ciała zewnętrzne mury kościoła zostały oczyszczone z pajęczyn i umyte przez Pana Krzysztofa z firmy Kris na Ciśnieniu, któremu dziękujemy za tę pracę dla kościoła, jako jego dar na rzecz naszej parafii.
  6. 6. Dziękujemy za ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii.
  7. 7. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnani zostali: śp. Marianna Przybyłowska l. 86 z ul. Serockiej, śp. Ryszard Rogalski l. 68 z ul. Mazowieckiej i śp. Cecylia Szwarc l. 90 z Natalina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 do 16.30 zapraszamy rodziny z dziećmi na świętowanie parafialnego Dnia Dziecka na łące obok kościoła. Będą różne atrakcje dzieci oraz piknik. Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy na musical pt. „Witek”, opowiadający o dzieciństwie rotmistrza Witolda Pileckiego. Po musicalu koncert Oliwii Gumowskiej - finalistki tegorocznego konkursu piosenki aktorskiej im Jonasza Kofty.
  2. 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe będzie codziennie po Mszy św. wieczornej, a tylko w środy 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 z racji adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa od godz. 16.30 do 18.00.
  3. 3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i o 16.30. Natomiast o godz. 10.30 będzie Msza św. na placu Jana Pawła II przed naszym kościołem, a po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Kościuszki, Daszyńskiego, Pułtuską i Sowińskiego do kościoła św. Wojciecha, którą zakończymy uroczystym błogosławieństwem. 
  4. 4. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarza w przy ul. Daszyńskiego. Prosimy także o udekorowanie flagami i emblematami o tematyce religijnej ulic i okien naszych mieszkań na trasie procesji eucharystycznej. 
  5. 5. Asystę procesyjną prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi.
  6. 6. Zapraszamy także do udziału w Oktawie Bożego Ciała od piątku do czwartku na Mszę św. o godz. 18.00 z Nieszporami i procesją eucharystyczną. Litania do NSPJ będzie śpiewana w czasie procesji.
  7. 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna będzie o godz. 9.00 poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu zakończona 15 minut przed 9.00 śpiewaną litanią.
  8. 8. Dziękujemy także za ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
  9. 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  10. 10. Dekret Biskupa Łomżyńskiego w sprawie dyspensy na najbliższy piątek. „Mając na względzie dobro duchowe wiernych oraz charakter dnia przypadającego bezpośrednio po uroczystości Bożego Ciała, na mocy kanonu 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, w związku z kan. 1251 KPK, udzielam dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej oraz osobom przebywającym w tym dniu na jej terenie, w piątek 5 czerwca 2026 roku. Wierni korzystający z dyspensy zobowiązani są do podjęcia innych form pokuty: ofiarowania modlitwy w intencji Kościoła, spełnienia uczynków miłości chrześcijańskiej lub innych dzieł pobożności.
  11. 11. W minionym tygodniu w naszej parafii zostali pożegnani: śp. Kunegunda Michalik l. 92 z ul. Prostej, śp. Marian Marzoch l. 88 z Ząbek, śp. Irena Lawyer z d. Głowacka l. 94 z ul. Geodetów i śp. Tadeusz Deptuła l. 76 z ul. Dworcowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny oraz czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  2. 2. Jutro w poniedziałek przypada Święto NMP, Matki Kościoła. W tym dniu Biskup Janusz Stepnowski przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Ksiądz Biskup będzie na Mszy św. o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. O godz. 16.00 Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
  3. 3. W tym tygodniu przypadają rocznice święceń kapłańskich: Ks. Radosława w poniedziałek 25 maja - 13 rocznica, Ks. Tomasza we wtorek 26 maja - 14 rocznica, Ks. Karola w sobotę 30 maja - 11 rocznica i Ks. Proboszcza 29 maja - 44 rocznica, którą będzie świętował ze swoimi kolegami w piątek w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Tej Mszy św. będzie przewodniczyć i kazanie wygłosi Ks. Infułat dr Jan Sołowianiuk świętujący swoją 58 rocznicę święceń, Rektor WSD w Łomży w latach studiów w WSD rocznika Ks. Proboszcza. Na tę Mszę św. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
  4. 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 do 16.30 zapraszamy rodziny z dziećmi na świętowanie parafialnego Dnia Dziecka na łące obok kościoła. Będą różne zabawy i piknik. Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy do Groty Matki Bożej na musical pt. „Witek”, opowiadający o dzieciństwie rotmistrza Witolda Pileckiego. Po musicalu koncert Oliwii Gumowskiej - finalistki konkursu w tym roku piosenki aktorskiej im Jonasza Kofty.
  5. 5. Organizowany jest również wyjazd na diecezjalny dzień dziecka do Myszyńca w sobotę w dniu 6 czerwca. W programie tego świętowania Msza święta pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, strefa zabaw i koncert Ks. Bpa Antoniego Dlugosza. Koszt - 50 zł. Zapisy tylko dziś u księdza Karola.
  6. 6. Dziękujemy za indywidualne ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii.
  7. 7. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnani zostali: śp. Halina Szczepaniak l. 77 z ul. 1 Maja, śp. Marian Szeliga l. 88 z ul. Dworcowej i śp. Teresa Hołymczuk l. 92 z ul. 1 Maja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. 1. Dziękujemy Ks. Diakonowi Jakubowi za głoszone Słowo Boże i wszystkim za składane dziś ofiary na tacę na WSD w Łomży.
  2. 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny oraz czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  3. 3. W poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypada Święto NMP, Matki Kościoła. W tym dniu Biskup Janusz Stepnowski przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii, a o godz. 16.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
  4. 4. W minionym tygodniu w naszym kościele zostało wymienione troje sosnowych zniszczonych przez czas drzwi na dębowe w wejściu do kruchty i na chór. Wykonawcą tych drzwi był ten sam zakład stolarski, który wykonał do naszego kościoła drzwi do głównego wejścia, ławki i szafę organową. Koszt tych trojga drzwi to 56 tys. zł. Został on sfinansowany z przedostatniej kolędy, która wówczas była przeznaczona na ten cel.
  5. 5. Dziękujemy za indywidualne ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii.
  6. 6. KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ W ŁOMŻY
  7. W związku z licznymi zapytaniami oraz niepokojem docierającym od wiernych, Kuria Diecezjalna w Łomży przekazuje ostrzeżenie przed działalnością osób skupionych wokół bloga „Duch Święty mówi do Polaków” oraz powiązanych kanałów internetowych. Działalność ta, prowadzona obecnie przez nieformalną grupę modlitewną Krzyż Nowego Jeruzalem w miejscowości Grębki (parafia Koziki), odbywa się bez aprobaty władz kościelnych i nie posiada misji kanonicznej do nauczania w imieniu Kościoła Katolickiego.
  8. Głównym zagrożeniem płynącym z aktywności tej grupy jest szerzenie treści niezgodnych z oficjalną nauką Kościoła oraz budowanie atmosfery lęku. Osoby te, mianując się współczesnymi „prorokami” i „widzącymi”, głoszą wizje bliskiego końca świata oraz wyznaczają daty rzekomych kar Bożych. Takie sianie lęku i niepokoju jest obce autentycznemu orędziu Ewangelii, która jest nowiną nadziei, a nie zastraszenia. Szczególny niepokój budzi systematyczne podważanie autorytetu Ojca Świętego oraz Biskupów. Samowolne interpretowanie prawd wiary w opozycji do pasterzy Kościoła prowadzi do duchowego zagubienia i grozi zerwaniem jedności z Mistycznym Ciałem Chrystusa.
  9. Przestrzegamy również przed magicznym traktowaniem wiary, polegającym na przypisywaniu przedmiotom, gestom czy konkretnym modlitwom mocy automatycznego ratunku przed kataklizmami. Taka postawa jest formą myślenia magicznego, a nie chrześcijańskiej ufności Bogu. W swoich przekazach grupa ta nawiązuje m.in. do miejscowości Osuchowa, wykorzystując tamtejszą historię i tradycję religijną do uwiarygodnienia własnych, nieuznanych przez Kościół wizji. Samowolne tworzenie alternatywnych ośrodków kultu poza strukturą parafialną jest działaniem szkodliwym, które wprowadza wiernych w błąd.
  10. Równie niepokojące są aspekty finansowe tej działalności. Wierni zgłaszają, że osoby te organizują zbiórki pieniężne (bezpośrednio oraz przez Internet), bezprawnie powołując się na przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to celowe wprowadzanie w błąd, mające na celu nadużycie zaufania i ofiarności katolików pod pozorem wspierania „dzieł Bożych”. Oświadczamy stanowczo, że zbiórki te odbywają się poza jakąkolwiek kontrolą kościelną, nie służą wspólnocie Kościoła, a instytucje diecezjalne nie biorą odpowiedzialności za sposób dysponowania tymi środkami.
  11. Apelujemy do wszystkich wiernych o zachowanie najwyższej roztropności, zaprzestanie śledzenia tych treści oraz nieuczestniczenie w spotkaniach organizowanych przez wspomniane osoby. Prawdziwe życie religijne i droga do zbawienia realizują się w pokorze, posłuszeństwie Kościołowi i poprzez sakramenty święte sprawowane w jedności z własną parafią. 

+ Tadeusz Bronakowski, Wikariusz Generalny

7. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnane zostały: śp. Zofia Baranowska l. 88 z ul. Prostej i śp. Ewa Kaczmarczyk l. 62 z ul. 1 Maja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. 1. Dziś o godz. 10.30 i 12.30 w naszej parafii jest Pierwsza Komunia św. dzieci klas III szkół podstawowych.
  2. 2. W środę 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.
  3. 3. W minionym tygodniu zostały położone pufy na ławkach w kaplicy MB oraz na prezbiterium i na chórze. Pozostała jeszcze do zrobienia kaplica NSPJ.
  4. 4. Dziękujemy za indywidualne ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
  5. 5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na WSD w Łomży, a kazanie będzie głosił wyświęcony wczoraj na diakona kleryk Jakub, który pochodzi z Grajewa.
  6. 6. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnane zostały: śp. Bogumiła Markowska l. 79 z ul. Nadgórze i śp. Janina Owczarek l. 80 z ul. Sowińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. 1. W przyszłą niedzielę 10 maja o godz. 10.30 i o 12.30 w naszej parafii będzie Pierwsza Komunia św. dzieci klas III szkół podstawowych.
  2. 2. Tydzień temu w niedzielę wichura powaliła na cmentarzu parafialnym dwa wysokie drzewa, które uszkodziły 13 nagrobków. Powalone drzewa zostały już usunięte. Ponieważ nagrobki są własnością prywatną, zachęcamy do ich ubezpieczania, szczególnie te, które znajdują się w pobliżu dużych drzew, aby w razie jakiegoś kolejnego kataklizmu można było łatwiej je odbudowywać. Niektórzy, mający groby przodków przy drzewach proszą, aby wyciąć takie drzewa, co jest niestety niemożliwe, bo nie otrzymamy na to pozwolenia od władz odpowiedzialnych za ochronę środowiska naturalnego.
  3. 3. Dziękujemy za indywidualne ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
  4. 4. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnani zostali: śp. Daniela Szulkowska l. 85 z Góry Kalwarii i śp. Sylwester Romanowicz l. 57 - bezdomny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. 1. Dziś po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem scholi parafialnej.
  2. 2. W piątek 1 maja Msze św. w naszym Sanktuarium będą odprawiane tak, jak w dni powszednie o godz.: 6.30, 7.00 i 18.00.
  3. 3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a tylko w środy z racji adoracji od godz. 16.30 do 18.00 Najświętszego Sakramentu 15 minut przed Mszą św.
  4. 4. W ten pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 9.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Najświętszego Serca Pan Jezusa. Wieczorem ta litania będzie śpiewana podczas Mszy św. o godz. 18.00 w czasie komunii św., a po Mszy św. Nabożeństwo Majowe.
  5. 5. Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach majowych w naszym kościele, zachęcamy do takiej modlitwy przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na terenie parafii.
  6. 6. Mając na względzie wartość życia rodzinnego i znaczenie wspólnoty, w związku z tym, że dzień 1 maja w tym roku przypadający w piątek, co sprzyja spotkaniom rodzinnym i społecznym, dla dobra duchowego wiernych, na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego Biskup Łomżyński udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej oraz osobom przebywającym w tym dniu na jej terenie.
  7. 7. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca i przeniesionej liturgicznej Uroczystości NMP Królowej Polski z 3 maja ze względu na niedzielę wielkanocną, Msze św. w naszym Sanktuarium będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Natomiast po Mszy św. o godz. 7.00 do 9.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią Loretańską.
  8. 8. W niedzielę 3 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny w 235 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda to ta Msza św. będzie przy Grocie Matki Bożej.
  9. 9. Zachęcamy, aby na 2 i 3 maja udekorować domy biało-czerwonymi flagami.
  10. 10. Dziękujemy bardzo za indywidualne ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
  11. 11. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Włoch w dniach od 1 do 8 października. Pielgrzymka ta połączona jest z dziękczynieniem za 100 lat Diecezji Łomżyńskie. Więcej informacji u Ks. Karola.
  12. 12. W naszej parafii w minionym tygodniu pożegnane zostały: śp. Barbara Dębowczyk l. 90 z Warszawy, śp. Danuta Kwiatkowska l. 78 z ul. Daszyńskiego i śp. Halina Karpińska l. 99 z ul. Świętojańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. 1. Rektor Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie informuje, że pochodzący z naszej parafii diakon Radosław Zemło, syn Kazimierza i Teresy w dniu 30 maja br. ma przyjąć święcenia prezbiteratu. Kandydata do kapłaństwa polecamy naszej modlitwie.
  2. 2. W Przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania, które zostało zaplanowane na 25 maja na godz. 16.00.
  3. 3. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu indywidualne ofiary na prace przy naszym kościele.
  4. 4. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnani zostali: śp. Jerzy Kornacki l. 91 z ul. Daszyńskiego i śp. Barbara Sarnacka l. 85 z ul. 1 Maja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. 1. Dziś, tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przy pomniku Sybiraków o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w naszych rodzinach, w Ojczyźnie, na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.
  2. 2. Rektor Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie informuje, że pochodzący z naszej parafii diakon Radosław Zemło, syn Kazimierza i Teresy w dniu 30 maja br. ma przyjąć święcenia prezbiteratu. Tego kandydata do kapłaństwa polecamy modlitwie wiernych.
  3. 3. Wychodząc dziś z kościoła możemy złożyć nasz dar ofiarny do puszek na Caritas z racji Niedzieli Miłosierdzia. 
  4. 4. W tygodniu przed świętami wykonane zostało mycie i konserwacja schodów od kościoła na plac Jana Pawła II oraz malowanie barierek.
  5. 5. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu indywidualne ofiary na prace przy naszym kościele.
  6. 6. W naszej parafii w minionym tygodniu pożegnani zostali: śp. Elwira Bułatowicz l. 54 z ul. Białostockiej, śp. Jan Szulecki l. 79 z ul. Modrej, śp. Edward Szymański l. 89 z ul. Wyszkowskiej, śp. Mieczysław Świerzek l. 85 z ul. Sowińskiego, śp. Irena Kukwa l. 89 z ul. Prostej i śp. Sabina Kozioł l. 101 z Natalina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…